تاريخ : یکشنبه هشتم اسفند ۱۳۸۹ | 17:38 | نویسنده : رضا مصدق

 آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، معتقد است قهرمانی تیمش در رقابت های جام اتحادیه یک قدم رو به جلوی دیگر برای آنهاست اما تاکید کرد داشتن تداوم در رقابت های لیگ برتر بسیار دشوارتر به دست آمده است.
 آرسنال و منچستریونایتد تنها تیم های لیگ برتر بوده اند که همواره در 12سال اخیر دربین چهار تیم بالای جدول قرار داشته اند، هرچند آرسنالی ها درشش فصل اخیر به جامی دست پیدا نکردند.
 با این وجود ونگر حضور تیمش در بین تیم های برتر جزیره را یک دستاورد می داند.
 او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" قهرمانی در جام اتحادیه مانند شکست دادن چلسی است، یا پیروزی مقابل بارسلونا. یک قدم رو به جلوی دیگر.بسیار دشوار این بگوییم کدام سخت تر است، حضور همیشگی در بین چهار تیم صدر جدول لیگ برتر یا رسیدن به فینال جام اتحادیه."

 مربی فرانسوی ادامه داد:"اما مشکل ترین بخش قضیه داشتن تداوم است. در 12 سال اخیر تنها دو باشگاه
توانسته اند همواره در جمع چهار تیم بالای جدول قرار بگیرند، ما ومنچستریونایتد.درست است که قهرمانی در جام اتحادیه نمی توان دلیلی خوبی برای توانایی مابرای قهرمانی در جام های مختلف باشد اما اهمیت زیادی برای افزایش اعتمادبه نفس تیم دارد.ما تیم جوانی داریم و این مسئله به افزایش اعتماد به نفس تیم کمک زیادی می کند."
 او همچنین در مورد جام هایی که تاکنون با آرسنال به دست آورده، گفت:" من یک آینده نگر هستم نه نوستالوژیست. صراحتا بگویم همه مدال هایی که باآرسنال به دست آورده ام را در اختیار ندارم"  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ